Novelty and Nobility in Learning and Design

دوره طراحی دستی طلا و جواهر و ایده پردازی

15

جلسه

45

ساعت

1

در هفته

3

ساعتی

دوره طراحی دستی طلا و جواهر و ایده پردازی
توضیحات دوره:

دوره طراحی دستی طلا و جواهر

روش های زیادی برای بیان ایده و جود دارد ، یکی از اصلی ترین و سریع ترین راه ها طراحی دستی طلا وجواهر می باشد.طراحی دستی طلا و جواهر از گذشته برای بیان ایده مورد استفاده طلاسازان بوده است و هنوز هم پس از گذشت دهه ها و ورود تکنولوژی به صنایع مختلف جای خود را در این صنعت حفظ کرده است . یکی از مهارت هایی که در این صنعت بهتر است هر طلاساز آن را بلد باشد طراحی دستی طلا و جواهر است.اولین مرحله در روند ساخت طلا و جواهر، طراحی دستی برای رسیدن به ایده نهایی می باشد.

طراحی دستی طلا و جواهر

طراح دستی طلا و جواهر کیست؟

طراح دستی طلا و جواهر وظیفه خلق ایده های نوین و طراحی دقیق و اصولی آن را دارد. این طرح ها و ایده ها باید تماما از نظر ارگونومی استاندارد و قابلیت ساخت داشته باشند. ایده ها باید مطابق با ترند سال در دنیای مد و فشن باشند و خلق این ایده ها بتواند تاثیر مثبتی در روند فروش یک برند داشته باشد. طراحان جواهرات در محیط های مختلفی کار می کنند، از جمله:

  • مغازه‌های طلا و جواهر فروشی، به خصوص آنهایی که از طراحی‌های سفارشی استفاده می‌کنند
  • استدیوهای طراحی (Design studi) وکارگاه‌ها
  • صنایع تولید جواهر
  • مغازه‌های ترمیم جواهرات

طراح دستی طلا و جواهر کیست؟

وظایف طراح طلا و جواهر چیست؟

طراح طلا و جواهر می تواند متناسب با سبک و توانمندی خود در کار خانه ها و برند های مختلف مشغول به کار شود و یا به صورت فریلنسری در این حوزه فعالیت کند. در هر صورت مهم‌ترین وظیفه یک طراح جواهرآلات داشتن خلاقیت و طراحی طلا و جواهرهای خارق العاده و زیبا است. خروجی نهایی کارخانه ها و برند ها بستگی به ایده اولیه شما دارد. همچنین دلیل خاص بودن برندهای طلا و جواهر خاص بودن طراحی و جلوه‌ی محصول آنهاست.

طراحی دستی طلا و جواهر

زمانی که مشتری یک سفارش جدید دارد، اولین قدم طراحی دستی و ایده پردازی برای ساخت طلا و جواهر است. در واقع علاوه بر مهارت در طراحی دستی، باید ذهن خلاق و پویایی داشته باشید تا بتوانید طرح‌های زیبایی خلق کنید. در اوایل کار ممکن است به طرح‌های دلخواه موردنظر خود نرسید. این مورد پس از تمرین‌های فراوان و کسب تجربه کافی برطرف خواهد شد و یاد خواهید گرفت چگونه به زیبایی هرچه تمام‌تر محصولی چشم نواز طراحی کنید. برای یادگیری تمامی اصول طراحی طلا و جواهر، دوره‌های “طراحی دستی طلا و جواهر” آموزشگاه  جمودآرت یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است. در این دوره صفر تا صد مهارت‌ها و اصول طراحی طلا از نحوه استفاده از مداد برای طراحی تا قوانین این حرفه را آموزش می‌دهیم.

آموزش طراحی دستی طلا و جواهر

طراحی طلا و جواهر یکی از رشته‌های پولساز است که طرفداران بسیاری نیز دارد. آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد Gemodart برای شما دوره‌هایی تهیه کرده است که بتوانید پس از گذراندن آن‌ها حر  فه خود را در بازار کار داخل یا خارج ایران شروع کنید. در این دوره اصول و هنر طراحی طلا و جواهر به شما آموزش داده خواهد شد و مهارت‌های مرتبط با آن را نیز یاد خواهید گرفت.

آموزش طراحی دستی طلا و جواهر

ابزار طراحی طلا و جواهر با دست

ابزارهای بسیار ساده‌ای برای شروع طراحی طلا و جواهر نیاز دارید. استفاده از یک مداد طراحی و یک برگه ساده برای انجام طراحی کافی است و نیازی به دیگر وسایل ندارید. بعد از این دو تنها کافی است دانش طراحی طلا و اصول آن را بدانید تا کار خود را تکمیل کنید.

مراحل طراحی دستی طلا و جواهر

برای شروع طراحی دستی طلا و جواهر راه‌های مختلفی وجود دارد. مراحلی باید از ایده اولیه تا اجرای نهایی طی شود تا کار شما راحت‌تر انجام شود.

1.      خلق ایده‌های جدید در ذهن

اولین قدم برای شروع طراحی یک قطعه جواهر فوق العاده، داشتن ایده‌ای فوق العاده است. باید در ابتدا در ذهن خود شروع به ایده پردازی کنید و بفهمید دقیقا دنبال چه چیزی هستید. محیط ما پر از اشکال و اشیایی است که می‌توانند جرقه‌ی یک ایده‌ی ناب و طلایی باشند. همچنین هنر دیگر طلاسازان نیز منبع الهام‌بخش خوبی است. اینترنت یا کارگاه‌های دیگر هنرمندان را برای دیدن نمونه کارهای آنها جستجو کنید. اما یادتان باشد هیچوقت کار دیگران را کپی نکنید و تنها نکاتی را از طرح آن الهام بگیرید. کپی کردن به مرور زمان ذوق هنری و خلاقیت شما را کور خواهد کرد.

2.      ایده‌ی خود را به تصویر بکشید

در این مرحله کم کم وارد طراحی دستی طلا و جواهر می‌شویم. پس از آنکه ایده در ذهن شما شکل گرفت، باید آن را روی کاغذ بیاورید. کاغذ و قلم خود را بردارید و شروع به طراحی جواهری که در ذهن دارید کنید. اگر نقاشی شما به طور ذاتی خوب نیست یا کلاس نقاشی نرفته‌اید، از طراحی نترسید و به کشیدن ادامه دهید. هدف از آموزش طراحی دستی طلا و جواهر در آموزشگاه ما یاد دادن اصول حرفه‌ای صنعت طراحی به شما عزیزان است. پیش طرح‌های خود را روی کاغد بیاورید و هر آنچه در ذهنتان است را به کار ببرید. این تنها حالتی است که مطمئن می‌شوید تمام نیروی خود را برای تولید محصولی خارق العاده استفاده کرده‌اید.

ایده‌ی خود را به تصویر بکشید

بهترین کتاب‌های آموزش طراحی دستی طلا و جواهر

تا به حال کتاب‌های زیادی برای آموزش طراحی طلا و جواهر با دست نوشته و منتشر شده‌اند. بعضی از این کتاب‌ها در این زمینه نسبت به باقی آن‌ها موفق‌تر و بهتر بوده‌اند.

The Art of Jewelry Design: Principles of Design, Rings and Earrings

در این کتاب روند و فرایند طراحی طلا و جواهرات از ابتدا تا انتها توضیح داده شده است. در محتوا این کتاب، مهارت‌های 3 طراح برتر به علاوه یک معلم طلاسازی ترکیب شده‌اند تا قدم به قدم از ایده تا اجرا شما را راهنمایی کند. تمامی اصول و قواعد این حرفه به صورت تصویری آموزش داده شده‌اند و تکنیک‌های مورد استفاده درباره انواع سنگ و فلز توضیح داده شده است.

Vogue the Jewellery

این یک راهنمای خلاقانه برای طراحی جواهرات است که جزئیات جامعی از مراحل اساسی فرآیند تا طراحی را ارائه می دهد. از کار کردن مختصر و جستجوی الهام گرفته تا کار با نقشه های فنی و توسعه ایده بیشتر با تکامل قطعه. مطالعات موردی، پروژه های واقعی و نکات مشاوره و تشویق حرفه ای را ارائه می دهند.

Jewels That Made History: 101 Stones, Myths, and Legends

در این کتاب مطالب زیادی درباره آموزش طراحی دستی طلا و جواهر نوشته نشده است. ولی اگر علاقه دارید با تاریخچه رشته طلاسازی و سنگ‌های قیمتی و مهم در طول تاریخ آشنا شوید، این مورد برای شما مناسب است.

Jewels That Made History 101 Stones Myths and Legends

Creative Variation in Jewelry Design

یک جواهر واقعی برای دانشجوی طراحی جواهرات، سه طراح جواهرات برجسته و بین المللی آموزش گام به گام ارائه می دهند. همراه آنان شوید تا از تکنیک‌ها و فرایندهای آنها که در طول مسیر کاری خود فرا گرفته‌اند، استفاده کنید. بیش از 25 سبک مختلف برای طراحی جواهرات در این کتاب آورده شده است و روش کار کردن با انواع سنگ‌های قیمتی و فلزات در آن توضیح داده شده است. به علاوه روش‌ها و سبک‌های مختلف انواع اکسسوری مانند دستبند، گردنبند، گوشواره و… آموزش داده شده.

Jewelry Design: The Artisan’s Reference

توضیحات و نوشته‌هایی برای طلاسازانی در هر سطح از مهارت و تجربه. سرشار از محتواهای تصویری و انواع عکس‌ها، نمودارها، طرح‌ها، نقشه‌ها و…  برای طراحان طلا و جواهر. در این راهنمای بی‌نظیر دستورالعمل‌ها می‌توانند الهاماتی برای تربیت صنعتگران مشتغل در حرفه طلاسازی و طراحی طلا و جواهر باشند. این کتاب به دو بخش تقسیم می‌شود که بخش اول شامل تکنیک‌هایی است که برای طراحی طلا و جواهرات به سبک هنر معاصر مناسب است. بخش دوم دارای فهرستی از شکل و فرم است که بر اساس قطعاتی مانند گوشواره، دستبند، دکمه سرآستین، حلقه، گردنبند، سنجاق و غیره طبقه بندی شده است.

 

 

درآمد رشته طراحی طلا و جواهر

طراح‌های طلا و جواهر در اکثر مناطق دنیا از درآمد بالای ماهیانه و سطح رفاه بالایی برخوردار هستند. به این دلیل که صاحبان برندهای طلا و جواهرسازی یا مغازه‌های طلا فروشی، حاضرند دستمزد خوبی را برای خلاقیت و ایده‌های نو و جدید پرداخت کنند. طبیعتا همه‌ی افراد نیز به این درآمد نخواهند رسید و در اوایل شروع حرفه خود نیز نمی‌توانید انتظار آن را داشته باشید.

بعد از چند سال کسب علم و تجربه و سابقه در این بازار، می‌توانید با برندها و فروشگاه‌های مختلف قرارداد امضا کنید و به درآمد خوبی برسید. به خصوص که رقابت در این بازار به شدت بالاست تا جایی که از رقابت به کینه جویی و دشمنی تبدیل می‌شود. برندها و مغازه‌ها در حال انجام یک رقابت تنگاتنگ هستند و در راه پیروزی حاضر هستند هزینه‌های بسیاری را بپردازند. ایده و خلاقیت خود را گسترش دهید تا بتوانید با این برندها قرارداد امضا کنید و برگ برنده آنها، یعنی طرح و ایده‌ای ناب را برای آنها به وجود بیاورید. در صورت رضایت آنها، همکاری شما گسترده‌تر و طولانی‌تر خواهد شد که برای هر دو طرف سودآور خواهد بود.

 

علاقه مندان به ایده پردازی و طراحی دستی طلا و جواهر

در پایان این دوره افراد قادر خواهند بود با تسلط به تکنیکهای ترسیم و ایده پردازی، ایده ها و طرح های خود را جهت ارائه به تولیدکنندگان و مشتریان به بهترین نحو پرزنت کنند و همچنین میتوانند به عنوان یک فریلنسر کار خود را با بازارهای داخلی و خارجی آغاز کنند.

مدرسین این دوره:
ثبتنام دوره:
محل برگزاری دوره:

میدان تجریش، خیابان جعفری، ساختمان اریانا، پلاک۸، طبقه۳، واحد۴

ثبت نام در دوره:

5,900,000 تومان7,900,000 تومان

هنوز در ثبت‌نام دوره مردد هستید؟!

در جلسه رایگان دوره شرکت کنید

جهت مشاهده لینک ثبت‌نام در جلسه رایگان دوره لازم است در سایت ثبت‌نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.