Novelty and Nobility in Learning and Design

جلسه رایگان آشنایی با رندرینگ تخصصی طلا و جواهر

با کمک موتور رندرهایی مانند کیشات، وی ری، کرونا، لومیون و … متریال هایی به آن مدل ها اختصاص پیدا می کند یا تکسچرهایی برای آن ها ساخته می شود تا واقعی تر شده و منابع نوری مصنوعی در صحنه قرار می گیرد یا اصطلاحاً نورپردازی انجام می شود تا به کمک بازی با نور و سایه ها، صحنه ی رئال تری ایجاد شود. در آخرین مرحله، نرم افزار برای تبدیل صحنه به خروجی هایی از جنس عکس یا انیمیشن، پردازش و محاسبات مختلفی را انجام می دهد تا یک تصویر یا انیمیشن کاملاً رئال و طبیعی را تولید کند.

این جلسه رایگان برگزار شده است و امکان ثبت نام وجود ندارد

توضیحات جلسه رایگان:

جلسه رایگان آشنایی با رندرینگ تخصصی طلا و جواهر

به طور کلی به پروسه‌ی تولید یک تصویر یا خروجی گرفتن به صورت یک ویدیو از یک نرم افزار سه بعدی، عملیات رندرینگ (Rendering) گفته شده که توسط موتور رندرها انجام می شود.
معمولاً رندرینگ، آخرین مرحله در عملیات ساخت یک صحنه ی سه بعدی است مگر این که بخواهید بر روی رندرهای خود، پست پروداکشن انجام دهید یا به عبارتی با نرم افزارهای ادیت، آن ها را ویرایش کنید.

کاربردهای رندرینگ در صنایع مختلف

کلمه رندرینگ با نام نرم افزارهای سه بعدی سازی گره خورده ولی واقعیت این است که رندرینگ علاوه بر کاربردهایی که شبیه سازی معماری دارد در حوزه هایی مانند بازی سازی، ساخت انیمیشن، معرفی محصولات تجاری و تولید تیزرهای تبلیغاتی نیز نقش پررنگی را ایفا می کند. ولی از نظر لغتی کار یکسانی را انجام می دهند. به طور مثال معنی رندر در معماری این است که از یک نما یا یک آشپزخانه که در تری دی مکس طراحی کرده ایم، خروجی عکس یا انیمیشن تهیه می کنیم و معنی رندر استودیویی این است که یک مدل سه بعدی را در استودیوی مجازی قرار می دهیم و در آنجا از آن خروجی عکس یا انیمیشن می گیریم.

فواید و مزایای رندرینگ

مزایای تکنولوژی رندرینگ بر کسی پوشیده نیست. با کمک رندرها میتوان یک اثر را با تمام جزییاتش پیش از ساخت مشاهده کرد. مثلاً بعد از طراحی یک ویلا، قبل از این که فرآیند ساخت و اجرا شروع شود، میتوان طرح سه بعدی آن را به صورت عکس یا انیمیشن بررسی کرد و این کار علاوه بر کمک به تجسم دقیق تر طرح نهایی، در مسائلی مانند پرزنت و ارائه جذاب تر اثر نیز کاربردهای زیادی دارد.
ارائه رندرهای کلوزآپ از بخش های مختلف یک پروژه ساختمانی میتواند در نشان دادن میزان روشنایی و محل سایه ها، طراحی نورپردازی با توجه به نیاز ساختمان و همچنین بررسی رنگ ها یا شناخت متریال های به کار برده شده در پروژه موثر باشد.

 

علاوه بر این، در یک رندر ما میتوانیم فضاسازی ها، ارتباط بخش های مختلف یک پروژه با هم یا چیدمان دقیق مبلمان را ببینیم و حتی چشم اندازهای ساختمان را از دید ساکنین واقعی آن (پیش از ساخت) مشاهده و بررسی یا طراحی کنیم.
کارفرماها می توانند پروژه خود را در مرحله طراحی به صورت سه بعدی مشاهده کنند و حتی با کمک انیمیشن های معماری، در فضاها حرکت کنند و کاملاً با تسلط بر اوضاع، اگر خواستار تغییراتی هستند، آن ها را مطرح کنند.

آشنایی با رندرینگ حرفه ای و نحوه کسب و کار در حوزه طراحی طلا و جواهرات
علاقه مندان به تصویر سازی و فعالین حوزه طراحی طلا و جواهرات

زمان برگزاری جلسه رایگان:

جمعه ۲۶ فروردین ۱۴۰۱
ساعت 18:00~ 19:00

این جلسه رایگان برگزار شده است و امکان ثبت نام وجود ندارد

مدرسین این دوره:

ثبت نام در جلسه رایگان:

جهت مشاهده لینک ثبت‌نام لازم است در سایت ثبت‌نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.