Novelty and Nobility in Learning and Design

دوره جامع طراحی طلا و جواهر با زیبراش (ZBrush)

15

جلسه

30

ساعت

1

در هفته

2

ساعتی

دوره جامع طراحی طلا و جواهر با زیبراش (ZBrush)

دوره جامع طراحی طلا و جواهر با زیبراش

در دوره آموزش طراحی طلا و جواهر با نرم افزار زیبراش (ZBrush) با افتخار میهمان آموزشگاه طراحی طلا و جواهر Gemod’art نماینده رسمی آموزشی gemvision آمریکا در ایران باشید. ما می دانیم که چگونه طلا و جواهرات در بسیاری از جوامع به نمادی از عنصر زیبایی‌شناسی، قدرت، ثروت و جایگاه اجتماعی تبدیل شده است. پس به علاقمندان این رشته با برگزاری دوره های مختلف کمک می کنیم تا در این هنر موروثی و باستانی با کمک ابزارهای پیشرفته بدرخشند و بصورت حرفه ای وارد بازار کار طراحی جواهرات شوند.

 

 نرم افزار زیبراش (ZBrush) چیست؟

نرم افزار ZBrush یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین نرم افزارهای مدلسازی ۳D است. این نرم افزار توسط شرکت maxon توسعه داده شده و برای ایجاد مدل‌های سه بعدی با جزئیات دقیق و کیفیت بالا بکار می‌رود. ZBrush دارای ابزارهای منحصر به فردی است که به کاربران امکان طراحی و ایجاد مدل‌های خلاقانه را به راحتی می‌دهد.

این نرم افزار با استفاده از تکنولوژی DynaMesh نوعی مدل سازی پویا را ارائه می دهد که امکان تغییر شکل مدل و اضافه کردن جزئیات را به راحتی فراهم می کند. یکی دیگر از ویژگی های محبوب این نرم افزار نوین و بسیار قدرتمند برای هنرجویان طراحی طلا، قابلیت Sculpting به شمار می رود؛ با کمک این قابلیت هنرجو می تواند جزئیات مدل سه بعدی خود را با انعطاف بسیار بالا و بدون نیاز به شکل دهی به مدل، کنترل کند.

 

چرا دوره آموزش نرم افزار زیبراش را برگزار کرده ایم؟

امکانات پیشرفته،  فضای دوستانه، اساتید مجرب و مهمتر از همه علاقه شما به یادگیری طراحی طلا و جواهر ما را در آکادمی جمودارت بر آن داشت تا با برگزاری دوره آموزشی زیبراش، مسیر را برای شما در یادگیری و در نهایت ورود به بازار کار هموار کنیم. 

ZBrush به عنوان یک نرم‌افزار محبوب در حوزه‌ی طراحی سه‌بعدی برای طراحی اشیاء پیچیده و دقیق مانند طلا و جواهرات کاربرد زیادی دارد. این نرم‌افزار دارای ابزارهای قدرتمندی برای ساخت سطوح منحنی دار، نمایش مواد و سطوح دقیق و ارتباط مستقیم با پرینترهای سه‌بعدی است.

با آموزش کار با این نرم‌افزار، هنرجویان قادر به پیاده سازی جزئیات دقیق و ایده های خود در جواهرات هستند که برای ساخت قالب‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این Zbrush قابلیت شخصی‌سازی بالایی دارد و به هنرجویان خلاق و خوش ذوق فرصتی می‌دهد تا با استفاده از مباحث این دوره، طرح‌های منحصر به فردی ایجاد کنند و بهترین تجربه‌ی کاربری را در طراحی جواهرات برای خود رقم بزنند.

با آموزش نرم‌افزار ZBrush بطور کلی می‌توانید مهارت‌های زیر را یاد بگیرید و آموخته های خود را توسعه دهید:

 1.  ساخت اشیاء سه‌بعدی با استفاده از ابزارهای مختلف
 2.  ایجاد و ویرایش کاراکترهای سه‌بعدی برای بازی‌های رایانه‌ای و فیلم‌ها
 3. طراحی شخصیت‌های تخیلی برای فیلم به صورت سه‌بعدی
 4. ساخت و ویرایش شی‌های سخت و نرم
 5. ایجاد تکسچر و متریال‌های مختلف برای بهبود قابلیت نمایش اشیاء
 6. استفاده از ابزارهای مربوط به روش‌های فرم‌دهی سه‌بعدی مانند تخته نقاشی، قلم، ماسک و سایر ابزارهای مربوط به ساختار پیچیده‌ی اشیا
 7. لایه بندی و ویرایش حرفه‌ای‌تر اشیاء سه‌بعدی
 8. استفاده از پردازش لذت‌بخش المان‌های دیجیتالی و دیگر برنامه‌ها برای ایجاد عملکرد بهتر اشیا

 

طراحی حرفه ای طلا و جواهر با ابزارهای نرم افزارZBrush

ما می خواهیم شما در دوره جامع آموزش زیبراش (ZBrush) مانند بسیاری از هنرمندان و مدل‌سازان سه‌بعدی حرفه ای، از مباحث و سرفصل ها بصورت کاملا کاربردی استفاده کنید. برخی از ابزارهای این نرم افزار عبارتند از:

 1. Toolbox جعبه ابزاری شامل ابزارهای اصلی مانند Brush، Mask، Inflate، Move و Rotate
 2. ZSphere Rigging برای ایجاد بهترین حرکت کاراکترها و مدل‌های سه‌بعدی
 3. Rendering رندرینگ برای ایجاد تصاویری با کیفیت بالا و نمایش سه‌بعدی بهتر
 4. ZRemesher برای بازسازی مدل‌های سه‌بعدی بدون حذف یا کاهش اثر جزئیات
 5. DynaMesh برای ساخت و تغییر شکل مدل هنگام طراحی
 6. Text 3D برای ایجاد متن‌های سه‌بعدی بر روی شی
 7. و…

 

 آموزش مقدماتی و پیشرفته طراحی طلا در زیبراش

در برنامه ریزی حرفه ای که برای برگزاری آموزش طراحی طلا و جواهر با نرم افزار زیبراش در آکادمی

Gemodart صورت گرفت تصمیم بر آن شد که مباحث دوره هم در سطح مقدماتی و هم پیشرفته آموزش داده شود تا هنرجویان با هر سطحی که در این دوره ثبت نام می کنند بتوانند پس از اتمام جلسات به بازار کار وارد شوند.

 • مباحث مقدماتی آموزش نرم افزار ZBrush:

در این دوره، ابتدا مفاهیم و ابزارهای اساسی، شیوه‌های اصلی مدلینگ، رندرینگ و پایپلاین کار با نرم افزار آموزش داده می‌شوند. به عنوان مثال، ایجاد اشکال ساده، کار با ابزارهای اصلی رندر، واژگان کلیدی و تمرینات بسیار ساده اما کاربردی  تدریس می شوند.

 • مباحث پیشرفته آموزش نرم افزار ZBrush:

در جلسات بعدی مباحث  پیشرفته تر آموزش زیبراش برای افزایش مهارت هنرجویان در دستور کار قرار می گیرد. در این جلسات، به شما نحوه ایجاد مدل های جواهرات بسیار ظریف و پیچیده، ایجاد چند زاویه از مدل، رندرینگ و موارد پیشرفته دیگر آموزش داده می‌شود.

ما می خواهیم دوره آموزشی طراحی جواهرات با نرم‌افزار ZBrush که در آکادمی Gemodart برگزار می شود قابلیت های گوناگون و جامعی داشته باشد تا به علاقه‌مندان و هنرجویان طراحی طلا و جواهر و ساخت اشیا سه بعدی کمک کنیم توانایی‌ و مهارت خود را برای کار با این نرم‌افزار افزایش دهند و در نهایت آثار زیبا و جذابی خلق کنند که در بازار رقابتی زیورآلات، کشش خوبی داشته باشد.

 

حضور اساتید مجرب در دوره آموزشی طراحی طلا با زیبراش

«درس ادیب گر بود زمزمه ی محبتی  جمعه به مکتب آورد طفل گریزپای را» ما در آکادمی Gemodart با برگزاری این دوره تلاش می کنیم شما را از بند و زنجیر های گیج کننده برنامه ها یا آموزش های بیهوده زیبراش نجات دهیم و دستتان را بگذاریم در دست اساتید کاربلد این مجموعه! استاد مجرب دوره با سابقه کاری طولانی در زمینه آموزش طراحی طلا و جواهر با زیبراش، نحوه کار و استفاده از نرم افزار را به خوبی و بدون اتلاف وقت به هنرجویان آموزش می دهد. استاد مجرب این دوره با آگاهی از جدیدترین فناوری‌ها، ابزارها و تکنیک‌های استفاده از نرم افزار ZBrush، به شما آموزش می‌دهد که چگونه مهارت های ضروری و کاربردی را برای استفاده از این نرم افزار به دست آورید.

 

سرفصل های دوره

 • basic ring
 • using photos to create models in zbrush
 • poser pro
 • make model with poser pro
 • micro mesh
 • thickening in the zbrush
 • making a ring and working with textures
 • z modeler
 • layers and subtool
 • brushes
 • magerite
 • embossing and coin engraving
 • stone, cutter and prong settings by plug-in in matrix
 • magerit, flower
 • modeling magerit
 • masking technic
 • make ring in zbrush and sizes and ring sizes
 • keyshot,  3dprinter,  array
 • horse ring
 • jewelry setting in zbrush
 • z modeler (It’s advanced settings and designing a snake ring model with zmodeler)

 

شرایط دوره:

این دوره 30 ساعته در 15 جلسه 2 ساعتی، بصورت 1 جلسه در هفته برگزار می شود. شروع دوره از تاریخ 1402/09/24 می باشد.

 

چالش مدلسازی الگوهای ساده و پیچیده با ارائه تمرین های مختلف در طول دوره

ارائه تمرین به هنرجو برای مدلسازی الگوهای مختلف طلا و جواهر، در دوره آموزشی طراحی طلا با نرم‌افزار زیبراش، یکی از مهمترین اهداف دوره برای افزایش مهارت هنرجویان در آکادمی Gemodart است. مسلما استفاده از نرم‌افزار زیبراش به صورت حرفه‌ای و موفق، نیازمند تجربه و تمرین مداوم است. تمرین در مدلسازی الگوهای طلا و جواهر، به هنرجو کمک می‌کند تا با نرم‌افزار بصورت کاربردی آشنا شود و مهارت استفاده از آن را به دست آورد. اساتید دوره با ارائه تمرین سعی می کنند خلاقیت هنرجو را توسعه دهند تا با مدلسازی الگوها بهتر درک کند که چگونه تکنولوژی در ساخت جواهرات به کار می‌رود و از چه تکنیک‌هایی برای به دست آوردن نتیجه مطلوب در زیبراش استفاده می‌شود.

علاوه بر آن که ارائه تمرین های مختلف در طول دوره، سرعت و دقت کار هنرجو را افزایش می دهد و باعث می شود در آینده کیفیت طراحی محصولات خود را تجربه کنند. ما در Gemodart به دنبال پیشرفت شما در حرفه جذاب طراحی طلا هستیم!

 

سایر فرصت های دوره آموزشی زیبراش در Gemodart

ایجاد فضای صمیمی آموزش، برای یادگیری نرم‌افزار پیشرفته ای چون ZBrush بسیار مفید و مؤثر است. در این نوع فضای آموزشی که به همت Gemodart فراهم شده است، فرصت‌هایی برای تعامل بهتر بین هنرجویان و استاد با هدف افزایش روحیه یادگیری فراهم می باشد. ما می خواهیم فرایند یادگیری طراحی طلا و جواهر با ZBrush را برای شما آسان تر کنیم تا بتوانید با خیال راحت سرفصل های دوره را درک و در نهایت بهترین عملکرد را در طراحی طلا با زیبراش عرضه کنید. علاوه بر آن که ضمن یادگیری دقیق و صحیح مباحث و تکنیک های زیبراش، می توانید اشکالات و سوالات تخصصی خود را از استاد مربوطه بپرسید.

 

اهمیت تسلط بر زیبراش برای ورود به بازار طراحی جواهرات

شاید هنوز مردد هستید که در دوره آموزش طراحی طلا و جواهر با ZBrush شرکت کنید یا آن را به زمان دیگری موکول کنید. شاید هم هنوز درباره بازار کار این رشته اطلاعات کافی ندارید و نمی دانید آیا هزینه و صرف وقت برای ثبت نام در دوره آموزش طراحی طلا با زیبراش، آینده شغلی شما را تضمین می کند یا خیر!

اول می خواهم بگویم استعدادهای خود را دست کم نگیرید! اولویت علایق شماست بعد بازار کار. نکته دوم اینکه

بسیاری از کارفرمایان و برندهای معتبر حوزه طلا و جواهر در ایران و سراسر جهان، برای توسعه محصولات خود به دنبال طراحان حرفه ای هستند که بر نرم افزارهای پیشرفته ای مانند ZBrush مسلط باشند.  بنابراین یادگیری زیبراش به عنوان یک ابزار قدرتمند برای طراحی جواهر و توسعه زیورآلات، شانس شما را برای استخدام در شرکت ها و کارگاه های مختلف در سطوح پایین یا بالا افزایش می دهد!  بالاخره باید از یک نقطه شروع کنید!

 

با پایان دوره می توانید کسب درآمد کنید

موافقم که طراحی طلا و جواهر در نرم افزار ZBrush یک فرایند طولانی و پیچیده است که به مهارت طراحی و تجربه زیادی نیاز دارد. اما اگر این مهارت را با آموزش درست و اصولی کسب کنید می توانید راه خود را برای کسب درآمد با طراحی طلا و جواهر در نرم افزار ZBrush هموار کنید.

پیشنهاد می کنم پس از برگزاری دوره، با آموخته هایی که توسط آموزش های اساتید کاربلد این مجموعه کسب کرده اید. مهارت خود را افزایش دهید تا دستتان در طراحی طلا با زیبراش حسابی راه بیفتد. سپس می توانید کارهایی که طراحی کرده اید را به سایت ها و بازارهای آنلاین معرفی کنید. تا بتوانید مشتریان سبک کاری  خود را بشناسید و در نهایت محصولات خود را به فروش برسانید.

 

مدرسین این دوره:
ثبتنام دوره:
ثبت نام در دوره:

19,980,000 تومان

ورود | ثبت نام

ورود و ثبت نام یکپارچه آموزشگاه جمودارت!