Novelty and Nobility in Learning and Design

دوره لیزر، طراحی دو بعدی طلا

5

جلسه

10

ساعت

1

در هفته

2

ساعتی

دوره لیزر، طراحی دو بعدی طلا

لیزر، طراحی دو بعدی طلا با نرم افزار کرل

دستگاه لیزر طلا، تحولی بزرگ در حکاکی و ساخت انواع زیورآلات از جمله دستبند، گوشواره، گردنبند و غیره به وجود آورده است. این دستگاه به طراحان طلا و جواهر فرصت مناسبی داد تا طرح های متنوع و جذابی را بر روی طلا اجرا کنند. علاوه بر آن که استفاده از دستگاه لیزر احتمال خطا را هنگام حکاکی و برش طلا به حداقل ممکن می رساند. با ورود دستگاه  لیزر طلا، طراحی زیورآلات به روش های قدیمی مانند استفاده از قالب برای ساخت طلا و جواهر تقریباً رو به فراموشی است. اما استفاده از این دستگاه و طراحی دو بعدی طلا با نرم افزار کرل نیاز به گذراندن دوره های آموزشی تخصصی دارد.

در این مقاله با آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد Gemodart متخصص در ارائه خدمات طراحی، تولید و آموزش طراحی و ساخت طلا و جواهر با صدور مدرک بین المللی و همچنین مدرک سازمان فنی و حرفه ای کشور همراه شوید. می خواهیم اطلاعات مفیدی درباره لیزر طراحی دو بعدی طلا با نرم افزار کرل در اختیار شما قرار دهیم.

 

 

ضرورت آشنایی با دوره لیزر، طراحی دو بعدی طلا

طراحی طلا و جواهر یکی از مشاغل پرسود است که زمینه مناسبی را برای بروز استعداد و خلاقیت های فردی در قالب طرح های زیبا و چشم نواز زیورآلات فراهم می کند. در حال حاضر فروش طلا و جواهر بازار بسیار خوبی دارد و تقاضا برای زیورالات روز به روز در حال افزایش است. بنابراین آشنایی با طراحی طلا و جواهر با دستگاه های پیشرفته ای مانند لیزر، تضمین کننده درآمد شما از این شغل در آینده می باشد. شاید برایتان جالب باشد که این تخصص در کشورهای حوزه خلیج فارس بسیار پرطرفدار است. حتی در برخی از کشورهای عربی شرکت های تولیدی طلا و جواهرات طراحان خود را از کشورهایی مثل ایران یا ترکیه استخدام می کنند.

 

یکی دیگر از دلایلی که شرکت در دوره آموزشی طراحی دو بعدی طلا و جواهر با نرم افزار را برای علاقمندان تبدیل به یک ضرورت کرده است سرمایه مناسب ورود به این شغل می باشد. شما در صورت تخصص و آموزش مهارت های لازم، دیگر نیاز به سرمایه زیادی برای ورود به بازار کار طراحی طلا و جواهر ندارید. با یک برنامه ریزی دقیق می توانید کسب و کار مستقل خود را داشته باشید و یا در یک کارگاه یا شرکت تولید طلا و جواهری معتبر استخدام شوید.

 

 مزایای دستگاه لیزر در طراحی طلا و جواهر

یکی از معضلات ساخت طلا و جواهر هزینه ضایعات و خرابی های به جا مانده از طراحی و حکاکی بر روی طلاست. خوشبختانه دستگاه لیزر طلا این مشکل را تا حد زیادی برطرف کرده است. بنابراین یکی از مهمترین مزایای دستگاه لیزر طلا، کاهش هزینه‌های جانبی ساخت طلا و جواهرات در کارگاه های کوچک و بزرگ تولیدی زیورآلات می باشد.

 

سرعت طراحی و حکاکی طلا با دستگاه لیزر

استفاده از دستگاه لیزر طلا محدودیت چندانی ندارد. به طوری که می‌توان در زمان کم، حجم بالایی از طرح‌های طلا و جواهرات را پیاده‌سازی کرد. بنابراین با بکارگیری دستگاه لیزر دیگر لازم نیست زمان زیادی برای طراحی طلا و جواهر صرف کنید. در عین حال می توانید طرح های سفارشی یا شخصی خود را با بیشترین دقت و کیفیت در زمانی کوتاه پیاده سازی نمایید.

به طور کلی دستگاه لیزر ، حکاکی روی طلا را وارد عرصه جدیدی از پیشرفت و تحول کرده است. سرعت این روش قابل مقایسه با روش های سنتی مانند قلم زنی یا استفاده از ابزارهای مکانیکی نیست.

برای استفاده از این دستگاه ابتدا باید طرح مورد نظر به روش های مختلف از جمله  طراحی دو بعدی با نرم افزار کرل پیاده سازی شود. در نهایت طرح آماده شده با دستگاه لیزر بر روی اجسام مختلف مانند طلا، نقره و سایر فلزات برش داده می شود. حتی پیچیده ترین سبک های طراحی طلا و جواهر نیز با استفاده از دستگاه لیزر طلا به راحتی، البته به شرط مهارت و تسلط کافی قابل اجرا می باشد.

 

ایجاد تنوع در سبک های طلا و جواهر با لیزر

حتما شما هم با این موضوع موافقید که در سال‌های اخیر تنوع طرح های طلا و جواهر بسیار بیشتر شده است. به طوری که برای هر سلیقه ای و در هر سن و سالی می توان زیورآلات خاصی را در ویترین طلا و جواهر فروشی های سطح شهر پیدا کرد. در گذشته طرح های طلا و جواهر به سبک های خاص و تکراری محدود می‌شد و افراد حق انتخاب زیادی نداشتند. اما امروزه تحول و تنوعی که در عرصه مدل های مختلف طلا و جواهر رخ داده است نتیجه ورود دستگاه لیزر به کارگاه های ساخت طلا و جواهرات می باشد. به طوری که در حال حاضر سبک طراحی طلا و تزئینات جواهرات بسیار گسترده تر از گذشته است.

 

 کاربرد لیزر طلا

دستگاه لیزر طلا با اهداف گوناگونی در صنعت ساخت طلا و جواهرات استفاده می شود. مهمترین کاربرد دستگاه لیزر طلا عبارت است از:

  • حکاکی دقیق بر روی طلا
  • برش میکرونی ورقه های طلا با بالاترین دقت و حساسیت
  • ساخت پلاک دو بعدی طلا در مدل های مختلف
  • کنده کاری طلا
  • مارک زنی بر روی ورق طلا
  • حکاکی اسم، نوشته و تصویر بر روی زیورالات مختلف از جمله حلقه و غیره
  • اجرای حکاکی رنگی و تکنیک مات کردن پشت زیورآلات طلا
  • ساخت زیورآلات با طرح های سفارشی و شخصی سازی

 

طراحی دو بعدی طلا و جواهر با نرم افزارکرل

طراحی دو بعدی طلا و جواهر با کامپیوتر در سال‌های اخیر رواج زیادی داشته است. یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای کامپیوتری که در همه جای دنیا برای طراحی دو بعدی طلا مورد استفاده قرار می گیرد برنامه کرل می باشد. در نرم افزار گرافیکی کرل حجم تصاویر پایین است و بزرگنمایی از کیفیت تصاویر کم نمی کند. به همین دلیل از این نرم افزار در طلاسازی برای طراحی دو بعدی یا پلاک استفاده می شود.

می توان گفت طراحی دو بعدی طلا با نرم افزار کرل فضایی شبیه کار با قلم مو و پالت رنگی دارد. با این تفاوت که فرآیند ترسیم در محیط نرم افزاری انجام می‌شود. استفاده از نرم افزارهای طراحی دو بعدی طلا مانند کرل برای افرادی که هنوز به روش های قدیمی طراحی طلا و جواهرات عادت دارند بسیار مناسب است. همچنین این روش گزینه خوبی برای افراد مبتدی می باشد.

 

دوره لیزر، طراحی دو بعدی طلا با نرم افزار کرل

نرم افزارهای زیادی در محیط های پیشرفته برای طراحی سه بعدی طلا و جواهر تولید شده ‌است اما به شما پیشنهاد می کنیم در گام اول برای کسب آمادگی لازم آموزش خود را از دوره طراحی دو بعدی طلا با نرم افزار کرل شروع کنید. این دوره در آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد Gemodart در 4 جلسه(8 ساعت) به علاقمندان ارائه می شود.

 

با مشاوران Gemodart در ارتباط باشید.

این مطلب با موضوع دوره لیزر، طراحی دو بعدی طلا با نرم افزار کرل توسط تیم تولید محتوای سایت آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد Gemodart متخصص در ارائه خدمات طراحی، تولید و آموزش طراحی طلا و جواهر گردآوری شد. در دوره های طراحی دو بعدی طلا این آموزشگاه، به صورت عملی نحوه اجرای طرح های نهایی خود را نیز با دستگاه لیزر می آموزید.

اعطای گواهینامه معتبر بین المللی و مدرک سازمان فنی و حرفه ای این آموزشگاه شما را به راحتی برای ورود به بازار کار طراحی طلا و جواهر آماده می کند. ضمن این که می توانید از مشاوره با افراد متخصص، باتجربه و اساتید مجرب آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد Gemodart نیز بهره مند شوید.

 

 

علاقه مندان به حوزه طراحی دو بعدی طلا

در پایان این دوره هنرجویان میتوانند طرح های خود را بصورت دو بعدی طراحی کرده و برای ارائه به بازار کار اماده شوند

در ابتدای هر جلسه تمارین جلسه قبل بررسی میشود و قبل از ارائه مطلب جدید، مباحث قبلی رفع اشکال میشوند.

مدرسین این دوره:
ثبتنام دوره:
محل برگزاری دوره:

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، رو به روی پارک ملت، خیابان انصاری (صداقت)، تقاطع مهرشاد، ساختمان صداقت، پلاک 5 ، طبقه 5 واحد 1

ثبت نام در دوره:

12,800,000 تومان

دوره های مکمل این دوره:
هنوز در ثبت‌نام دوره مردد هستید؟!

در جلسه رایگان دوره شرکت کنید

جهت مشاهده لینک ثبت‌نام در جلسه رایگان دوره لازم است در سایت ثبت‌نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید. 

ورود | ثبت نام

ورود و ثبت نام یکپارچه آموزشگاه جمودارت!