Novelty and Nobility in Learning and Design

دوره فروشندگی تخصصی طلا و جواهر

7

جلسه

14

ساعت

1

در هفته

2

ساعتی

دوره فروشندگی تخصصی طلا و جواهر
توضیحات دوره:

فروشندگی تخصصی طلا و جواهر

فروشندگی تخصصی طلا و جواهر از شغل های محبوب به شمار می‌رود که علاوه بر درآمد بالا، وجهه اجتماعی خوبی نیز دارد. شاید تصور کنید برای فروشندگی طلا و جواهر نیاز به تحصیلات یا تخصص خاصی ندارید. حال آن که گذراندن دوره آموزشی در صنف فروشندگی تخصصی طلا و جواهر یک شرط اساسی است و درصد موفقیت این شغل را بیشتر می‌کند. هر چند بخش مهمی از شغل فروشندگی طلا و جواهر به علاقه و استعداد فرد بستگی دارد اما شرکت در دوره فروشندگی طلا و جواهر نیز برای رساندن شما به سطح یک فروشنده حرفه ای با درآمد بالا بسیار مهم می باشد.

در این مقاله با آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد Gemodart متخصص در ارائه خدمات طراحی، تولید و آموزش طراحی و ساخت طلا و جواهر با صدور مدرک بین المللی و همچنین مدرک سازمان فنی و حرفه ای کشور همراه شوید. می خواهیم درباره شغل فروشندگی طلا و جواهر اطلاعات مفیدی را اختیار شما قرار دهیم. در پایان مطلب نیز به مهمترین سرفصل های دوره فروشندگی طلا و جواهر در این آموزشگاه اشاره ای خواهیم کرد.

 

انواع فروشندگی تخصصی طلا و جواهر

در گذشته شغل فروشندگی تخصصی طلا و جواهر تنها به صورت حضوری امکان پذیر بود. در این روش افراد با مراجعه به مغازه های طلافروشی اجناس را از نزدیک می دیدند و محصول مورد نظر خود را خریداری می کردند. امروزه با توجه به تاثیر تکنولوژی و گسترش اینترنت، فروشگاه های آنلاین نیز توسعه پیدا کرده اند. افراد زیادی ترجیح می دهند برای صرفه جویی در وقت و هزینه های خود به صورت اینترنتی خرید کنند. بنابراین شغل فروشندگی طلا و جواهر هم به صورت حضوری و هم اینترنتی فرصت خوبی را برای علاقمندان فراهم کرده است که در هر شرایطی بتوانند در آن فعالیت کنند و به کسب درآمد بپردازند.

 

 وضعیت فروشندگی تخصصی طلا و جواهر در ایران

شغل فروشندگی طلا و جواهر در ایران شرایط مطلوبی دارد. افرادی که در این شغل از تخصص کافی برخوردار هستند همیشه برای زیورالات ویترین مغازه یا سایت خود مشتری دارند. از طرفی امروزه با توجه به مدرنیته شدن سبک زندگی ها، زیورآلات جز کالاهای محبوب و اصلی در زندگی افراد به شمار می‌رود که سالانه فروش زیادی را به خود اختصاص می دهد. بنابراین می‌توان گفت شغل فروشندگی طلا و جواهر جز بهترین مشاغل در ایران و جهان به شمار می‌رود.

 

شما چند فروشنده طلا و جواهر می شناسید؟

احتمالاً پاسخ شما به این پرسش به تعداد انگشتان یک دست هم نرسد. مخصوصاً اگر به تازگی می خواهید وارد شغل فروشندگی تخصصی طلا و جواهر شوید! در واقع یکی از مهمترین دلایل پرسود بودن این شغل همین است. تقاضا برای خرید انواع زیورآلات از جمله طلا و جواهر زیاد است اما افراد فعال و متخصص در این رشته به نسبت کم می‌باشد.

بنابراین شما با انتخاب شغل فروشندگی طلا و جواهر دست روی یکی از پر سود ترین شغل های بین المللی گذاشته‌اید و آینده درخشانی در انتظارتان است.

 

 مزایای شغل فروشندگی تخصصی طلا و جواهر

هر چند شرکت در دوره فروشندگی تخصصی طلا و جواهر شما را به صورت تخصصی برای ورود به بازار کار آماده می‌کند اما این شغل نیاز به تحصیلات دانشگاهی یا تخصص دور از دسترسی ندارد. از طرفی هر فرد با سرمایه کم نیز می‌تواند این شغل را برای خود انتخاب کند.

 • شغل فروشندگی طلا و جواهر فعالیت فیزیکی کمی دارد. کافی ست پشت میز یا ویترین طلافروشی بایستید و با مهارت خود مشتریان را راهنمایی کنید.
 • شغل فروشندگی طلا و جواهر با این که درآمد بالایی دارد اما جز مشاغل سخت به شمار نمی‌رود.
 • ممکن است شما نیز در آینده به یک طلاساز بزرگ تبدیل شوید. خیلی از کارآفرینان موفق و افراد ثروتمند ابتدا یک فروشنده ساده بودند. اما به مرور زمان قرار گرفتن در محیط شغلی و آشنایی با جزئیات کار از نزدیک باعث شد آینده روشنی برای خود خلق کنند.

 

آیا فروشندگی تخصصی طلا و جواهر برای شما مناسب است؟

هر فرد تیپ شخصیتی متفاوتی دارد که بر روی انتخاب شغل او تاثیر گذار است. اگر شما نیز می خواهید وارد شغل فروشندگی طلا و جواهر شوید بهتر است کمی درباره ویژگی‌های شخصیتی خود تحقیق کنید. به طور کلی

در حالی که شما فردی صمیمی و اهل معاشرت باشید و بتوانید به راحتی با افرادی که شناختی نسبت به آن ها ندارید ارتباط برقرار کنید.

به تجربه و هیجان علاقه مند هستید؟ و از چالش‌های جدیدی که در مسیرتان قرار می‌گیرد استقبال می کنید.

اهل حساب و کتاب هستید و کار با اعداد و ارقام برایتان لذت بخش است.

به ظرافت و جزئیات توجه می کنید و مهارت کافی برای توصیف اشیا را دارید.

در این صورت شغل فروشندگی تخصصی طلا و جواهر برای شما به شرط گذراندن دوره تخصصی مناسب است.

 

دوره آموزشی فروشندگی تخصصی طلا و جواهر

همان طور که عنوان شد تقاضا برای شغل فروشندگی تخصصی طلا و جواهر همیشه وجود دارد و این شغل از بازار مناسبی برخوردار است. تنها کافیست فوت‌وفن این شغل را با شرکت در دوره فروشندگی طلا و جواهرآموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد Gemodart بیاموزید و خود را برای یک فعالیت پرسود و لذت‌بخش آماده کنید.

دوره آموزشی فروشندگی تخصصی طلا و جواهر در 7 جلسه (14 ساعت) ارائه می شود. مخاطبین این دوره علاقه مندان و فعالین حوزه فروش طلا و جواهر هستند. در ادامه مطلب به برخی از مهمترین سرفصل های این دوره اشاره می کنیم.

مهمترین سرفصل های فروشندگی تخصصی طلا و جواهر

 • توانایی شناخت ابزارآلات مورد نیاز طلا فروشی و کاربرد آنها
 • شناسایی اصول استفاده صحیح و بهینه از ابزار فروشندگی
 • توانایی تشخیص فلزات قیمتی و نیمه قیمتی و سکه های رایج بانکی
 • توانایی شناخت انواع طلاهای موجود در بازار و عیارسنجی (محک زدن فلزات قیمتی)
 • توانایی فاکتور نویسی و روش صحیح خرید و فروش طلا
 • آشنایی اولیه با حسابداری طلا
 • توانایی توزین فلزات و سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی
 • توانایی بازرسی و کنترل درستی انجام مراحل عیارسنجی فلزات قیمتی
 • توانایی تعیین عیار طلای مـورد نظـر در کوتـاهترین زمـان ممکن
 • آشنایی با سنگ محک و ابزارهای مربوطه
 • توانایی تبدیل عیارها
 • توانایی تبدیل قیمتها و کاربرد آن ها در معاملات کلی فلزات قیمتی
 • توانایی تشخیص و تعیین اجرت ساخت زیـورآلات با  فلزات قیمتی
 • توانایی طراحی و دسته بندی زیورآلات و ویترین داری
 • توانایی بکارگیری ضوابط ایمنی و بهداشت کار در محیط کار

فروشنده طلا و جواهر موفق

مطمئنا فروشنده طلا و جواهر موفق کسی است که بداند چه عواملی در جذب مشتری و افزایش نرخ فروش زیورآلات تاثیر گذار است. برای آگاهی از این عوامل گذراندن دوره فروشندگی طلا و جواهر یک ضرورت محسوب می شود. آنچه مسلم است آینده روشن و بازار کار و پرسود شغل فروشندگی تخصصی طلا و جواهرات است. حتی در بدترین شرایط نیز می توانید انتظار کسب و کار پر رونقی داشته باشید. توسعه اینترنت به شما فرصتی می دهد تا در هر لحظه و در هر نقطه از جهان بتوانید آثار خود را به فروش برسانید.

 

با مشاوران Gemodart در ارتباط باشید.

این مطلب با موضوع دوره فروشندگی تخصصی طلا و جواهر، توسط تیم تولید محتوای سایت آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد Gemodart متخصص در ارائه خدمات طراحی، تولید و آموزش طراحی  طلا و جواهر  گردآوری شد. اعطای گواهینامه معتبر بین المللی و مدرک سازمان فنی و حرفه ای این آموزشگاه شما را به راحتی برای ورود به شغل فروشندگی تخصصی طلا و جواهر آماده می کند. همچنین می توانید از مشاوره با افراد متخصص، باتجربه و اساتید مجرب آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد Gemodart نیز در این زمینه کمک بگیرید.

 

علاقه مندان و فعالین حوزه فروش طلا و جواهر

مدرسین این دوره:
ثبتنام دوره:
محل برگزاری دوره:

میدان تجریش، خیابان جعفری، ساختمان اریانا، پلاک۸، طبقه۳، واحد۴

ثبت نام در دوره:

5,900,000 تومان7,000,000 تومان