Novelty and Nobility in Learning and Design

دوره جامع طراحی طلا و جواهر با رایانه

20

جلسه

60

ساعت

1

در هفته

3

ساعتی

دوره جامع طراحی طلا و جواهر با رایانه

طراحی طلا و جواهر با رایانه جامع و فشرده

رشته طراحی طلا و جواهر تحت تأثیر استفاده از تکنولوژی و نرم افزارهای مختلف تغییرات زیادی داشته . همچنین نرم افزارها و رایانه تبدیل به بخش جدانشدنی و ابزاری مهم در این صنعت شدند. دوره جامع طراحی طلا و جواهر با رایانه اجازه بی‌نهایت خلاقیت و تغییرات را در طرح خود می‌دهد  و دست  شما را در پیاده کردن ایده‌هایتان باز می‌گذارد. اکنون نرم افزارهای گوناگونی وجود دارند که شما می‌توانید ایده‌های خود برای طراحی طلا و جواهرات را در آن‌ها پیاده سازی کنید.

روند طراحی طلا و جواهر از ایده اولیه تا ساخت

به طور معمول طراحان و طلاسازان مراحلی را برای ساخت یک قطعه طلا سیر می‌کنند. آموزشگاه جمودآرت تمامی مراحل و روندهای طراحی طلا و جواهر را به طور کامل به شما آموزش خواهد داد.

1)   طراحی دستی طلا و جواهر با قلم و کاغذ

در شروع کار بایدشروع به ایده پردازی کنید و با توجه به قواعد و اصول هنری و سبک‌های هنری، ایده خود درباره قطعات طلا و جواهر را روی کاغذ پیاده سازی کنید. مرحله اول (یعنی طراحی و اسکچینگ) بسیار مهم است و نتیجه نهایی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

طراحی طلا و جواهر با رایانه بصورت جامع

سپس بعد از کسب رضایت از مشتری، وارد مرحله مدلسازی کار خواهیم شد. در این مرحله شما باید قطعه موردنظر را با تمام جزئیات نهایی آن در نرم‌افزارهای طراحی طلا و جواهر مانند متریکس (Matrix)، متریکس گلد و… اجرا کنید. نرم‌افزارهای طراحی کار را برای افراد فعال در صنعت طلا سازی نسبت به گذشته هموار کرد.

برای یادگیری کامل نرم افزارهای طراحی طلا و جواهر با رایانه آموزش‌های به روز و کاربردی آموزشگاه طراحی طلا و جواهر gemodart  را تهیه و برای ورود به بازار کار آماده شوید.

برای چه به رایانه برای طراحی طلا نیاز داریم؟

احتمالا از خود سوال می‌کنید حال که برای رسم ایده طلا و جواهرات از طراحی دستی استفاده می‌شود و برای ساخت آن از موم استفاده می‌شود، دیگر چه نیازی به یادگیری نرم‌افزارهای طراحی است؟!

روند ساخت طلا و جواهر از حدود 15،  20 سال گذشته و با اختراع کامپیوتر تغییرات مثبتی داشته است. زمانی که کامپیوتر وجود نداشت طراحان در ابتدا ایده اولیه خود را روی یک کاغذ به تصویر می‌کشیدند. در مرحله دوم طرح را به مشتری یا کارفرما ارائه می‌کردند و در صورت تأیید او، با ساخت موم جزئیات نهایی را کامل می‌کردند و برای ریخته گیری مستقیم و مراحل تولید آماده میکنند. اما پس از ساخت نرم‌افزارهایی برای طراحی طلا و جواهر با رایانه، این روند سریع‌تر و بهتر انجام می‌گیرد. دیگر نیازی به ساخت موم و قالب نیست و تمام جزئیات موردنیاز برای پرینت سه بعدی و طلاسازی در طرح رایانه‌ای پیاده می‌شود. به همین دلیل است که باید روش کار کردن با نرم افزارهای طراحی طلا را به خوبی فرا بگیرید.

نرم افزارهای طراحی طلا و جواهر با رایانه

برای آنکه شروع به طراحی کنید، باید چندتا از نرم افزارهای خوب این حوزه را بشناسید. در واقع نرم افزارهای طراحی برای شما ابزار و امکانات لازم و مورد نیاز جهت پیاده سازی ایده‌ها را فراهم می‌آورند. همچنین دست شما را برای اجرای هر نوع فکر و خلاقیتی که داشته باشید باز می‌گذارند. هر آن چیزی که قصد دارید بسازید، باید آن را در یک نرم افزار گرافیکی سه بعدی طراحی کنید. در هر سطحی از این حرفه باشید، چه با تجربه و چه تازه کار، چه هنرمند حرفه‌ای باشید و چه مبتدی، نرم افزاری ساخته شده است تا نیازهای شما را برطرف کند.

Matrix

اگر درباره صنعت طلاسازی و جواهرآلات تحقیق کرده باشید به احتمال زیاد نام نرم‌افزار متریکس برای شما آشناست. متریکس یک ابزار کارآمد و پرطرفدار برای طراحی سه بعدی طلا و جواهر با رایانه است. این نرم‌افزار برای شروع یک پروژه را از ابتدا شروع کنید فوق‌العاده است و ویژگی‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

نرم‌افزار طراحی ماتریکس به طور اختصاصی برای طراحی طلا و جواهر ساخته شده است؛ اما ابزارهای آن پیچیده هستند و برای کار کردن متریکس باید تجربه کافی و مهارت کافی کسب کنید. ماتریکس تمام مزیت‌های راینو را دارد، با این تفاوت که رابط کاربری آن مخصوصاً برای طراحی طلا و جواهر ساخته شده است. نسخه جدید نرم افزار متریکس 9 ، متریکس گلد میباشد. با فضای کاربری جدید و دستورات و قابلیت های متفاوت. آموزشگاه جمدارت دوره های آموزشی ترمیک و جامع فشرده را برای طراحی طلا و جواهر با رایانه در نظر گرفته است.

 

دوره فشرده طراحی طلا و جواهر مناسب عزیرانی هست که علاقه مند به طراحی هستند اما زمان کوتاه تری را برای رسیدن به آن در نظر دارند.

نرم افزار متریکس و متریکس گلد برای طراحی طلا و جواهر براساس استاندارد های تعیین شده در هر مجموعه بسیار حائز اهمیت است . استفاده از نرم افزار متریکس، طراح را قادر می سازد تا طرح های خود را با رعایت اصول استاندارد جهت ساخت مدل سازی کرده و به بازار ارائه دهد ، پیشرفت تکنولوژی و حضور دائم نرم افزار های طراحی در حوزه ساخت و طراحی طلا و جواهر به پیشرفت این صنعت کمک کرده و ما شاهد تغییرات قابل توجهی در شیوه کاری طراحی طلا و جواهر بوده ایم ، نرم افزار متریکس به ایجاد فرایند هایی که زمانی انجام انها سخت و زمان بر بود سرعت بیشتری بخشیده است. با رشد تکنولوژی به طبع بازار کار این رسته به رشد چشمگیری داشته است.

مزایای استفاده از نرم افزار متریکس عبارتند از :

صرفه جویی در زمان فرآیند تولید به نسبت مدل سازی دستی

کاهش خطا در اندازه ها و فرآیند تولید

روش مقرون به صرفه در هزینه تولید

افزایش تیراژ تولیدات

پنج شنبه ها ساعت ۱۱ الی ۱۴ شروع دوره ۲۳ آذر

جمعه ها ساعت ۱۵ الی ۱۸ شروع دوره۱۵ دی

 

ویژه شاغلین علاقه مند به طراحی طلا و جواهر

در هر جلسه هنرجویان پس از توضیحات مدرس ، فرصت خواهند داشت که مباحث آموزش داده شده را  خود امتحان کرده و تمرین کنند. در انتهای هر جلسه یک  یا چند کار به عنوان کار منزل برای دانشجو تعریف میشود و انجام دادن و کیفیت این تمرینات معیار تعیین سطح دانشجو برای نمره پایانی خواهد بود.

مدرسین این دوره:
ثبتنام دوره:
محل برگزاری دوره:

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، رو به روی پارک ملت، خیابان انصاری (صداقت)، تقاطع مهرشاد، ساختمان صداقت، پلاک 5 ، طبقه 5 واحد 1

ثبت نام در دوره:

31,000,000 تومان

هنوز در ثبت‌نام دوره مردد هستید؟!

در جلسه رایگان دوره شرکت کنید

جهت مشاهده لینک ثبت‌نام در جلسه رایگان دوره لازم است در سایت ثبت‌نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید. 

ورود | ثبت نام

ورود و ثبت نام یکپارچه آموزشگاه جمودارت!