Novelty and Nobility in Learning and Design

دوره سوشال مدیا مارکتینگ

3

جلسه

7.3

ساعت

3

در هفته

2.3

ساعتی

دوره سوشال مدیا مارکتینگ
توضیحات دوره:

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی اولین بار توسط انتشارات آغاز شد. کسب و کار ها محتوا و اطلاعاتشان را به امید افزایش بازدید وب سایت و فروش از این طریق در شبکه های اجتماعی به  اشتراک می گذاشتند. اما رسانه های اجتماعی به مکانی بیشتر ازمحلی برای پخش محتوا گسترش پیدا کرده اند. امروزه، کسب و کارها از شبکه های اجتماعی در راههای متفاوت و زیادی استفاده می کنند.

به طور مثال، کسب و کاری که به نظر مردم در خصوص برند خودش اهمیت میدهد، گفتگو و نظرات مردم را در شبکه های اجتماعی دنبال می کند و پاسخ به کامنت های مرتبط (گوش دادن و تعامل با شبکه های اجتماعی) می دهد.

کسب و کاری که می خواهد از نحوه تاثیر عملکرد خود در شبکه های اجتماعی مطلع شود  نرخ مشاهده کنندگان، مشارکت و فروش در شبکه های اجتماعی را به وسیله ابزارهای تحلیگر (تحلیلگر شبکه های اجتماعی)  تجزیه و تحلیل خواهند کرد.

کسب و کاری که می خواهد مخاطبان خاص را در مقیاس وسیعی بدست آورد، تبلیغات بسیار هدفمندی در شبکه های اجتماعی پخش می کند. (تبلیغات شبکه های اجتماعی) در کل، اینها  اغلب تحت عنوان مدیریت شبکه های اجتماعی هم شناخته می شوند.

اگر کمی در حوزه‌ی کسب و کارهای اینترنتی فعالیت کنید و بخواهید از شبکه‌های اجتماعی برای رشد آن استفاده کنید، به احتمال زیاد به کلمه‌ای به نام سوشیال مدیا مارکتینگ و یا سوشیال مدیا مارکتر بر خواهید خورد. در این مقاله با ما همراه باشید تا به طور کامل توضیح دهیم سوشیال مدیا مارکتینگ چیست و چگونه باید برای رشد کسب و کار از آن استفاده کرد.

امروزه شاهد ظاهر شدن اشکال و انواع مختلفی از بازاریابی در دنیای مدرن امروز هستیم. ست گودین که یکی از پیشگامان عرصه بازاریابی در جهان به حساب می‌آید بر این باور است که بازاریابی محتوا، تنها شکلی از بازاریابی است که در دنیای امروز باقی مانده است و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یا سوشیال مدیا مارکتینگ یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین انواع بازاریابی محتوا است. با تکیه بر سوشیال مدیا مارکتینگ می‌توانید کسب و کار خودتان را رشد و توسعه دهید و فروشی عالی را تجربه کنید. البته پیش از هر چیز باید بدانیم که سوشیال مدیا مارکتینگ چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد.

در ادامه این مقاله تصمیم داریم در کنار هم به صورت اصولی و بنیادی توضیح دهیم که سوشیال مدیا مارکتینگ چیست و چه مزایایی دارد و در نهایت قرار است بدانیم که یک بازاریاب شبکه‌های اجتماعی یا سوشیال مدیا مارکتر دقیقاً چه کار می‌کند و با چه اقداماتی مخاطب را به سوی خودش می‌کشاند.

سوشیال مدیا مارکتینگ چیست ؟

سوشیال مدیا مارکتینگ یا «Social Media Marketing» در واقع شکلی از بازاریابی دیجیتال است که از شبکه‌ها و پلتفرم‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های موجود برای تبلیغ محصولات یا خدمات یک برند استفاده می‌کند. معمولاً سوشیال مدیا مارکتینگ را به صورت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی هم ترجمه می‌کنند و به صورت مخفف « SMM » هم از آن یاد می‌کنند. شبکه‌های اجتماعی بستری هستند که بازاریاب از طریق آن می‌تواند با مخاطب یا مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کند، نظرات، پیشنهادها و انتقادهای آن‌ها را بشنود و اجتماع خاص خودش را از این راه بسازد.

SMM یا سوشیال مدیا مارکتینگ فعالیت‌های زیر را دربرمی‌گیرد:

  • حضور یافتن در شبکه‌های اجتماعی
  • افزایش آگاهی از برند
  • تعامل با مشتریان کنونی و مشتریان بالقوه از طریق تولید محتوای ارزشمند و جذاب
  • هدایت کردن ترافیک واقعی و ارگانیک به سمت وب‌سایت

سوشیال مدیا مارکترها یا بازاریاب‌های شبکه‌های اجتماعی، استفاده از شبکه‌های اجتماعی را در اولویت قرار می‌دهند و می‌دانند که در دنیای امروز این شبکه‌ها و رسانه‌ها چه غوغایی برپا کرده‌اند. امروزه بخش زیادی از زمان مردم در ایران و سایر کشورهای جهان صرف حضور در شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام، توییتر، فیس‌بوک، یوتیوب، پینترست و غیره می‌شود و به همین خاطر اگر بتوانیم خدمات و محصولاتمان را در این شبکه‌ها معرفی کنیم می‌توانیم خیلی راحت مشتریان را با برند و محصولات خود آشنا کنیم و فروش خود را به شکل قابل توجهی بالا ببریم.

سوشیال مدیا مارکتر پس از حضور در شبکه‌های اجتماعی تلاش می‌کند تا مخاطبان و مشتریان بالقوه را به سمت خودش بکشاند و سپس محصولات و خدمات خود را به او ارائه کند. زمانی بازاریاب‌ها به صورت حضوری به یک شرکت یا فروشگاه مراجعه و برای محصولات خود مشتری جذب می‌کردند ولی امروز بازاریاب می‌نشیند تا مشتری سراغ او بیاید و از او خرید کند.

تمام علاقه مندان به فعالیت و حضور در بازار

مدرسین این دوره:
ثبتنام دوره:

شرایط دوره:

این دوره 7.3 ساعته

در 3 جلسه

2.3 ساعتی،

بصورت 3 جلسه در هفته

برگزار می شود.

این دوره برگزار شده است و امکان ثبت نام وجود ندارد

ابتدا نوع دوره را انتخاب کنید: