Novelty and Nobility in Learning and Design

دوره بین المللی انیمیشن سه بعدی طلا و جواهر

4

جلسه

8

ساعت

2

در هفته

2

ساعتی

دوره بین المللی انیمیشن سه بعدی طلا و جواهر
توضیحات دوره:

دوره انیمیشن سه بعدی طلا و جواهر با نرم افزار کیشات Keyshot

به طور کلی به پروسه‌ی تولید یک تصویر یا خروجی گرفتن به صورت یک ویدیو از یک نرم افزار سه بعدی، عملیات رندرینگ (Rendering) گفته شده که توسط موتور رندرها انجام می شود.
معمولاً رندرینگ، آخرین مرحله در عملیات ساخت یک صحنه ی سه بعدی است مگر این که بخواهید بر روی رندرهای خود، پست پروداکشن انجام دهید یا به عبارتی با نرم افزارهای ادیت، آن ها را ویرایش کنید.

کاربردهای رندرینگ در صنایع مختلف

کلمه رندرینگ با نام نرم افزارهای سه بعدی سازی گره خورده ولی واقعیت این است که رندرینگ علاوه بر کاربردهایی که شبیه سازی معماری دارد در حوزه هایی مانند بازی سازی، ساخت انیمیشن، معرفی محصولات تجاری و تولید تیزرهای تبلیغاتی نیز نقش پررنگی را ایفا می کند. ولی از نظر لغتی کار یکسانی را انجام می دهند. به طور مثال معنی رندر در معماری این است که از یک نما یا یک آشپزخانه که در تری دی مکس طراحی کرده ایم، خروجی عکس یا انیمیشن تهیه می کنیم و معنی رندر استودیویی این است که یک مدل سه بعدی را در استودیوی مجازی قرار می دهیم و در آنجا از آن خروجی عکس یا انیمیشن می گیریم.

فواید و مزایای رندرینگ

مزایای تکنولوژی رندرینگ بر کسی پوشیده نیست. با کمک رندرها میتوان یک اثر را با تمام جزییاتش پیش از ساخت مشاهده کرد. مثلاً بعد از طراحی یک ویلا، قبل از این که فرآیند ساخت و اجرا شروع شود، میتوان طرح سه بعدی آن را به صورت عکس یا انیمیشن بررسی کرد و این کار علاوه بر کمک به تجسم دقیق تر طرح نهایی، در مسائلی مانند پرزنت و ارائه جذاب تر اثر نیز کاربردهای زیادی دارد.
ارائه رندرهای کلوزآپ از بخش های مختلف یک پروژه ساختمانی میتواند در نشان دادن میزان روشنایی و محل سایه ها، طراحی نورپردازی با توجه به نیاز ساختمان و همچنین بررسی رنگ ها یا شناخت متریال های به کار برده شده در پروژه موثر باشد.

 

علاوه بر این، در یک رندر ما میتوانیم فضاسازی ها، ارتباط بخش های مختلف یک پروژه با هم یا چیدمان دقیق مبلمان را ببینیم و حتی چشم اندازهای ساختمان را از دید ساکنین واقعی آن (پیش از ساخت) مشاهده و بررسی یا طراحی کنیم.
کارفرماها می توانند پروژه خود را در مرحله طراحی به صورت سه بعدی مشاهده کنند و حتی با کمک انیمیشن های معماری، در فضاها حرکت کنند و کاملاً با تسلط بر اوضاع، اگر خواستار تغییراتی هستند، آن ها را مطرح کنند.

رندرینگ سه بعدی یا 3D Rendering چیست؟

شبیه سازی یا سه بعدی سازی شامل مراحل مختلفی است، در ابتدا یک صحنه با تمام جزییاتش به صورت سه بعدی یا 3D مدلسازی می شود (یا در کنار آن از مدل های آماده سه بعدی استفاده می شود). معمولاً برای انجام این مدلسازی از نرم افزارهایی مانند تری دی مکس، مایا، اسکچاپ، راینو، رویت، زیبراش و … استفاده می شود. ولی این مدل ها صرفاً احجام اولیه و خام یا به عبارتی بدون بافت و رنگ و لعاب هستند.
بنابراین با کمک موتور رندرهایی مانند وی ری، کرونا، لومیون و … متریال هایی به آن مدل ها اختصاص پیدا می کند یا تکسچرهایی برای آن ها ساخته می شود تا واقعی تر شده و منابع نوری مصنوعی در صحنه قرار می گیرد یا اصطلاحاً نورپردازی انجام می شود تا به کمک بازی با نور و سایه ها، صحنه ی رئال تری ایجاد شود. در آخرین مرحله، نرم افزار برای تبدیل صحنه به خروجی هایی از جنس عکس یا انیمیشن، پردازش و محاسبات مختلفی را انجام می دهد تا یک تصویر یا انیمیشن کاملاً رئال و طبیعی را تولید کند.

 

به پردازشگر و محاسبه گر این اطلاعات، موتور رندر گفته می شود. هر موتور رندر الگوریتم های مخصوص به خود را برای تبدیل اطلاعات صحنه به قوانین دنیای واقعی را دارد و با تنظیم کردن پارامترهای آن می توان کیفیت خروجی ها و میزان واقعی بودن آن ها را کنترل کرد.

خصوصیات کیشات keyshot
سریع
همه چیز در داخل KeyShot در زمان واقعی اتفاق می افتد. KeyShot از فن آوری منحصر به فرد رندر استفاده می کند که امکان مشاهده سریع همه تغییرات در مواد ، نورپردازی و دوربین را فراهم می کند.

آسان
برای ایجاد تصاویر نوری از مدلهای سه بعدی خود لازم نیست که شما یک متخصص ارائه دهنده باشید. به سادگی داده های خود را وارد کنید ، مواد را با کشیدن و رها کردن آنها بر روی مدل ، تنظیم روشنایی و حرکت دوربین اختصاص دهید. انجام شده.

دقیق
کی شات دقیقترین راهکار ارائه داده برای داده های سه بعدی شما است. KeyShot بر اساس تحقیقات در زمینه های نمایش علمی دقیق مواد و نورپردازی جهانی ، توسط موتور داخلی ساخته شده و از نظر فیزیکی صحیح است.

علاقه مندان به رندرینگ پیشرفته و انیمیشن سه بعدی در زمینه طلا و جواهر

هنرجویان پس از پایان دوره موفق به ساخت تیزر و انیمیشن از مدل های سه بعدی خود خواهند بود

مدرسین این دوره:
ثبتنام دوره:

شرایط دوره:

این دوره 8 ساعته

در 4 جلسه

2 ساعتی،

بصورت 2 جلسه در هفته

برگزار می شود.

این دوره برگزار شده است و امکان ثبت نام وجود ندارد

ابتدا نوع دوره را انتخاب کنید: