Novelty and Nobility in Learning and Design

جلسه رایگان آشنایی با طلاسازی

صنعت طلاسازی جمله مشاغل مورد توجه و پرسود در میان سایر مشاغل ایرانی می باشد. خلاقیت و نوآوری ضرورتی اجتناب ناپذیر برای ثبات و بقای این نوع کسب و کار میباشد. طراحی عنصری برای تحرک و پویایی این صنعت محسوب می شود

این جلسه رایگان برگزار شده است و امکان ثبت نام وجود ندارد

توضیحات جلسه رایگان:

جلسه رایگان آشنایی با طلاسازی

هنر جواهرسازی در دنیا قدمتی هزاران ساله دارد و از تمدن های اولیه برای استفاده های تزیینی یا هدیه های خاص، جواهرات را طراحی می‌کردند و می‌ساختند. بیشترین کاربرد آن در تزئینات و سنگ های قیمتی بوده و یا از آنها برای نشان دادن ایمان و اعتقاد و همچنین جایگاه اجتماعی افراد استفاده می شده که مهم ترین آنها در تاج های پادشاهی و خانواده های سلطنتی بوده است. اگر شما هم هنر تجسم زیبایی و پیاده کردن روی ارزشمندترین عناصر را دارید، به یکی از پول ساز ترین رشته های دنیا خیلی نزدیک شده اید. به خاطر حاشیه سود بالای این شغل، بازار کار برای طراحی روی طلا و جواهرات بسیار رقابتی و سنگین است؛ به طوری که جدیدا شرکت های نوپا و یا افراد زیادی به تنهایی این حرفه را شروع کردند و حتی تیم های بازاریابی برای خودشان استخدام کرده اند. یکی دیگر از دلایلی که این حرفه را بسیار محبوب کرده است، وجود نرم افزارهای تخصصی طراحی طلا و جواهر است که کار را برای هنرجو ها خیلی ساده کرده است؛ نرم افزارهایی مثل ماتریکس (matrix). اما پیش از بررسی این نرم افزارها، لازم است تا با بازار کار شغل طراحی روی طلا و جواهر در ایران و همچنین در دنیا، بیشتر آشنا شویم:

آینده تحصیلی و بازار شغلی رشته طلا و جواهرسازی

رشته ی طراحی روی طلا و جواهر، یکی از زیرشاخه های رشته های کاردانش است. در واقع رشته های کار و دانش به منظور تامین نیروی کار ماهر در بخش های صنعتی مختلف راه اندازی شده اند و فارغ التحصیلان آن پس از کسب مهارت های لازم رشته ی خود، می توانند مستقیما وارد بازار کار شوند. همچنین اگر دانش آموختگانی که هنوز درس خود را اتمام نکرده اند تمایل داشته باشند آن را ادامه دهند، می توانند به صورت موازی در رشته طراحی و ساخت طلا و جواهر یا هنرهای تجسمی و … در دانشگاه یا موسسات آموزشی و علمی کاربردی به ادامه‌ی تحصیل بپردازند و علاوه بر آن در حرفه ی خود ( در اینجا طلا و جواهرسازی ) به کار مشغول شوند.

پس از اتمام دوره های طراحی طلا و جواهر، هنرمندان این رشته می توانند در بخش های طراحی قالب های مختلف با جنس مومی، ریخته گری فلزات ارزشمند و قیمتی، نقره کاری، ملیله، طلا و جواهر، مدل سازی، آبکاری، فلزات قیمتی و گرانبها، تکنیک های مهره ای و حتی فروشندگی طلا و جواهر مشغول به فعالیت شوند. علاوه بر آن، فارغ التحصیلان رشته های ساخت جواهر و طراحی طلا، در زمینه های تعمیر طلا و جواهر، جداسازی قطعات ریخته گری شده، شستشو و عملیات تکمیل، صیقل کاری و غیره … کاملا ماهر خواهند شد.

علاقه مندان به حوزه ساخت زیورآلات هنری، طلا و جواهر سازی

زمان برگزاری جلسه رایگان:

پنجشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
ساعت 17:00~ 18:00

این جلسه رایگان برگزار شده است و امکان ثبت نام وجود ندارد

محل برگزاری جلسه رایگان:

میدان تجریش، خیابان جعفری، ساختمان اریانا، پلاک۸، طبقه۳، واحد۴

مدرسین این دوره:

ثبت نام در جلسه رایگان:

جهت مشاهده لینک ثبت‌نام لازم است در سایت ثبت‌نام کنید و یا وارد حساب کاربری خود شوید.